Passengers

Podobny obraz

                                                 
reżyseria:
  • Morten Tyldum
scenariusz:
  • Jon Spaihts
oceń twórców
gatunek:
  • Przygodowy
  • Sci-Fi
produkcja:
  • USA
premiera: 25 grudnia 2016 (Polska) 21 grudnia 2016 (świat)
boxoffice:$178 158 278Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się ze snu dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim (Chris Pratt) i Aurora (Jennifer Lawrence) zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich... Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe.


Znalezione obrazy dla zapytania pasażerowie jennifer lawrence chris pratt plakat

                                                         Aktorzy

          Właściwie jak sądzi większość - jedną z większych obron "PASAŻERÓW" jest znakomita obsada aktorska. Lawrence i Pratt są nie tylko niezłymi aktorami, ale stanowią też wdzięczny, obdarzony naturalną chemią duet. Świetnie wypada zwłaszcza on jako zawadiaka skrywający bolesną tajemnicę z przeszłości. Przed kamerą parę gwiazd dzielnie wspiera Michael Sheen jako szarmancki barman-android Arthur. Obserwowanie całej trójki dostarcza więcej przyjemności niż efekty specjalne (którym, notabene, daleko do tego, co wyczarował Alfonso Cuaron we wspomnianej "Grawitacji") oraz pozbawiona napięcia kulminacja. 


                                      

                      
Znalezione obrazy dla zapytania pasażerowie jennifer lawrence chris pratt plakat
                                         

                  Szczerze mówiąc idąc na ten film byłam raczej optymistycznie nastawiona na "PASAŻERÓW" z prostych przyczyn - ci aktorzy nie mogli mnie zawieść! Lawrence i Pratt to dwie perełki Hollywoodzkiej sztuki filmowej nowoczesnego kina.
                   Film jest połączeniem akcji i romansu, którego wplecienie do filmu wcale nie pogarsza sytuacji. Między głównymi bohaterami rodzi się nie łatwo do zignorowania uczucie. Roczna samotność Jim'a na Avalonie skutkuje świadomym obudzeniem Aurory, która od początku upewniona przez mężczyznę myśli, że została obudzona dzięki awarii. Dopiero sam Artur ( robot Android ) uświadamia jej w jakim błędzie spędziła ostatnie tygodnie. Kłamstwo szybko wychodząc na jaw budzi między bohaterami nienawiść Aurory do Jim'a. Kiedy jednak nadchodzi katastrofa muszą zapomnieć o konflikcie i zacząć współpracować...

                                Zakończenie filmu? Jest według mnie naprawdę świetne. Co najważniejsze - nie spodziewałam się tego jak reżyser zechce zakończyć tą historię w jednej produkcji. Szczęśliwe zakończenie? Czy może nie?

                 Zapraszamy na PASAŻERÓW do kin!

PINQ EVERLARK HUTCHERSON LAWRENCE


  

                      


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

" Mój przyjaciel Hachiko "

"Mamma Mia"

" Osobliwy Dom Pani Pergerine ".